PSYCHOTERAPIA PAR


Terapia par odnawia więzi. Pozwala wyjść naprzeciw swoim potrzebom, przywraca intymność i porozumienie. Sprawia, że partnerzy są dla siebie częściej źródłem przyjemności niż bólu.

Powody, które kierują pary na terapię:

Kłótnie
Rozbieżne potrzeby, dążenia i wizje związku
Trudność w skutecznej komunikacji
Wpływ życia zawodowego na związek
Uboga intymność i życie seksualne
Zazdrość i zdrada
Problemy dyskryminacyjne
Konflikty rodzinne
Wpływ rodzicielstwa na relację
Agresja i kontrola
Trudności z rozwodem i separacją
Po więcej informacji zadzwoń lub napisz:
dr Marcin Luty
691 059 218
terapia@marcinluty.pl

dr Marcin Luty
Gabinet psychoterapii

Adres gabinetu:
ul.Szlak 14b/5
Kraków

Numer telefonu:
691 059 218

Email:
terapia@marcinluty.plMarcin Luty - ZnanyLekarz.pl

JAK PRACUJĘ


Moi pacjenci mają prawo wiedzieć, jakie są moje założenia, z czym się identyfikuję, w co wierzę i wobec czego jestem lojalny

Zawsze czułem naturalną inklinację do teorii psychoanalitycznej, odpowiada ona mojej osobowości, doświadczeniu życiowemu oraz przekonałem się, że terapia dynamiczna jest skuteczna.

Psychoterapia jest osobistym doświadczeniem zarówno dla pacjenta jak i terapeuty. Dla mnie terapia jest wspólnym przedsięwzięciem. Jestem zaangażowany w aktywną relację z pacjentami, daleki od biernego siedzenia z kamienną twarzą, dużo mówię, jeśli zachodzi taka potrzeba. Uważam, że terapeuci mają pracę do zrobienia i słowa do powiedzenia.

W centrum mojej pracy znajdują się moi pacjenci, a jej celem jest pomóc im w osiągnięciu poczucia pełnego, produktywnego i szczęśliwego życia, kimkolwiek by nie byli i cokolwiek by nie robili.

Problem, który jest na tyle ważny, że ktoś przychodzi po pomoc, na ogół jest rezultatem wielu czynników. Każdemu towarzyszą inne cele i okoliczności w jakich do mnie trafia. To, co pomaga jednej osobie, może zaszkodzić drugiej, dlatego moim obowiązkiem jest dopasowanie rodzaju leczenia do odmiennej dynamiki i potrzeb pacjentów.

To wymaga dużego taktu, emocjonalnej otwartości i elastyczności w doborze technik. Lekarze uczą się w pierwszej kolejności diagnozować i leczyć, a następnie dawać ukojenie i uśmierzać ból. Moje doświadczenia kliniczne nieustannie potwierdzają, że oprócz kompetencji technicznych należy doceniać wrażliwość, empatię i wyobraźnię, by poważniej potraktować pytanie: "kim jest ta osoba, z którą rozmawiam?". Mając w sobie prawdziwą empatię żadnej osoby nie można uznać za zupełnie niezrozumiałą.

Moją współpracę z pacjentami buduję na zaufaniu i szczerości. Daję bezpieczeństwo i dyskrecję. Nie oceniam. Słucham. Rozumiem. Wspieram.

Moi pacjenci stają się bardziej uczciwi wobec samych siebie, pozbywają się szkodliwych objawów, uczą się skuteczniejszych sposobów radzenia sobie z problemami, naprawiają swoje relacje, stają się weselsi, osiągają więcej sukcesów, czują, że stoją pewniej na nogach, są bardziej wytrzymali i ożywieni. Nic się z tym nie równa.


Co to znaczy psychodynamiczny

Teoria psychodynamiczna uważa, że duża część życia, czyli myśli, uczucia i motywy działania, jest nieświadoma. Inaczej mówiąc, możemy zachowywać się w sposób, który dla nas samych jest niewytłumaczalny. Albo jeszcze inaczej, czasami podążamy za czymś, czego, jak nam się wydaje, pragniemy, ale w rzeczywistości podążamy za czymś innym, albo za czymś więcej, z czego nawet nie zdajemy sobie sprawy. Dotyczy to nas wszystkich, bez wyjątku.

W terminie terapia psychodynamiczna, ta dynamika oznacza więc działające wewnątrz ludzi, często ze sobą sprzeczne pragnienia. Nasza kondycja jest wypadową tych uczuć, dlatego skuteczna psychoterapia powinna uwzględniać złożone fragmenty psychiki, a nie pojedyncze jej elementy.

Wrażliwość psychodynamiczna uznaje fakt, że im bardziej jest się uczciwym wobec siebie, tym większe ma się szanse na satysfakcjonujące i udane życie. Co więcej, wrażliwość ta uznaje, że uczciwość co do własnych motywów nie przychodzi nam łatwo.

Jedną z podstawowych zasad ludzkiej natury jest to, że inni są w stanie zobaczyć w człowieku to, czego on sam nie potrafi dostrzec. Jedną z ról terapeuty jest dokonywanie pewnych spostrzeżeń na temat pacjenta, których inni prawdopodobnie by nie poczynili. Głównym zadaniem terapii dynamicznej jest pomóc pacjentowi w uzyskaniu zrozumienia w myśl zasady, że dzięki pełnej świadomości dojrzewa w nas mądrość, a nasze życie staje się bogatsze. Terapia tworzy warunki, w których pacjent może czuć się swobodnie z tym, kim naprawdę jest. W kontekście takiej miłości zaczyna rozwijać, eksperymentować, mieć nadzieję, zmieniać się.

Po więcej informacji zadzwoń lub napisz:
dr Marcin Luty
691 059 218
terapia@marcinluty.pl

CZEGO OCZEKIWAĆ


Wiele osób rozważa terapię, ale ma obawy dotyczące metod pracy i skuteczności takiego leczenia, dlatego zdecydowałem się opisać przykład mojej standardowej praktyki klinicznej.

Do pierwszego kontaktu z pacjentami dochodzi przez telefon, zawsze pytam o powody, dla których rozważają podjęcie terapii i staram się zaplanować dogodny dla nas czas, kiedy możemy się spotkać.

Moja praca kliniczna ma charakter prywatnej praktyki w przydomowym gabinecie. W czasie pierwszego spotkania staram się usłyszeć w jaki sposób osoba zgłaszająca się po pomoc rozumie swój problem oraz jego źródła i konsekwencje. Czasami jedna sesja nie wystarcza, by omówić wszystkie sfery, jakimi zwykle się interesuję. Uzyskanie kompletnego wywiadu, tak, aby poznać kontekst, w jakim należy rozumieć konkretny problem oraz ustalić cel i sposób leczenia zajmuje zazwyczaj od jednej do trzech sesji.

Kiedy spotykamy się po raz pierwszy, pytam o oczekiwania wobec terapii oraz proszę pacjentów o zadawanie ważnych dla siebie pytań dotyczących leczenia, mojego przygotowania oraz sposobu pracy, by mogli mnie poznać oraz zdecydować, czy jestem takim terapeutą, jakiego szukają.

Kiedy zaczynamy razem pracować, przedstawiam pacjentowi moje rozumienie jego sytuacji psychologicznej oraz sposób, w jaki spróbuję zająć się jego problemami. Informuję o diagnozie, wyjaśniam, z czego ona wynika i dlaczego zalecone lecznie jest do niej adekwatne. Przedstawiam plan terapii, który, moim zdaniem, będzie pomocny, wreszcie zapoznaję z procesem terapeutycznym.

Sesje ze mną trwają 50 minut, jeśli to uzasadnione klinicznie wydłużam czas, ale z reguły kończę punktualnie. Spotykamy się raz w tygodniu, zazwyczaj o tej samej porze dnia tygodnia.

Poza standardową praktyką kliniczną, spotykam się z moimi pacjentami online przy pomocy komunikatora Skype.

Po więcej informacji zadzwoń lub napisz:
dr Marcin Luty
691 059 218
terapia@marcinluty.pl

KIM JESTEM


Jestem psychologiem (UJ), psychoterapeutą i doktorem nauk humanistycznych certyfikowanym w Polsce i we Francji z 10 letnim stażem studiów, badań i praktyki w pracy z pacjentami. Mój rozwój zawodowy mówi wiele o reprezentowanym przeze mnie punkcie widzenia.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (PTP), Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP, oraz Ecole de Psychanalyse des Forums du Champ Lacanien (EPFCL). Zdobyłem Europejski Certyfikat Terapeuty Terapii Psychodynamicznej Ecole Lacanniene de Psychanalyse, Intensywnej Krótkoterminowej Psychoanalizy Dynamicznej (ISTDP) oraz European Certificate of Psychotherapy (EAP – European Association for Psychotherapy).

Pomimo oddania psychoanalizie, szanuję fakt, że istnieje wiele skutecznych sposobów pomagania ludziom oraz, że różnym osobom odpowiadają różne rodzaje wrażliwości, dlatego wzbogaciłem swoje kompetencje o elementy Poznawczo – Behawioralnych sposobów leczenia (CBT), Psychoterapii Skoncentrowanej na Przeniesieniu (TFP), Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ), Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach (TSR) oraz Metod odwrażliwiania i ponownego przetwarzania za pomocą ruchów gałek ocznych (EMDR).

Swoje doświadczenie zdobywałem pracując z pacjentami Oddziału Leczenia Zaburzeń Emocji i Nastroju Kliniki Psychiatrii w Krakowie, Oddziału Dziennego Leczenia Zaburzeń Osobowości oraz Oddziału Leczenia Zaburzeń Lękowych i Afektywnych Centre Hospitalier de Maison Blanche w Paryżu.

Prowadzę terapię psychodynamiczną i pomagam każdemu, kto czuje się źle, a chce czuć się dobrze.

PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA


Podczas terapii pacjenci rozpoczynają proces rozwoju. Terapia redukuje cierpienie emocjonalne, zapobiega katastrofalnym w skutkach zachowaniom, poprawia odporność na choroby, nadaje życiu większe znaczenie i zapewnia pokrzepienie tym, których trudno pocieszyć.

Obszary mojej pracy obejmują:

Depresję i smutek
Lęk
Stres i traumę
Problemy samooceny
Zaburzenia obrazu ciała
Zaburzenia osobowości
Trudności asymilacyjne w nowym środowisku
Problemy płci i seksualności
Samotność
Stratę i żałobę
Problemy dyskryminacyjne
Separację i rozwód
Brak motywacji
Potrzebę zmiany i rozwoju
Osobisty kryzys

Każdy inny dyskomofort, wyzwanie rozwojowe albo obawę, w związku z którymi pacjent szuka pomocy.


Po więcej informacji zadzwoń lub napisz:
dr Marcin Luty
691 059 218
terapia@marcinluty.pl

PSYCHOTERAPIA PAR


Terapia par odnawia więzi. Pozwala wyjść naprzeciw swoim potrzebom, przywraca intymność i porozumienie. Sprawia, że partnerzy są dla siebie częściej źródłem przyjemności niż bólu.

Powody, które kierują pary na terapię:

Kłótnie
Rozbieżne potrzeby, dążenia i wizje związku
Trudność w skutecznej komunikacji
Wpływ życia zawodowego na związek
Uboga intymność i życie seksualne
Zazdrość i zdrada
Problemy dyskryminacyjne
Konflikty rodzinne
Wpływ rodzicielstwa na relację
Agresja i kontrola
Trudności z rozwodem i separacją
Po więcej informacji zadzwoń lub napisz:
dr Marcin Luty
691 059 218
terapia@marcinluty.pl

PSYCHOTERAPIA ONLINE


Pracuję z osobami, które potrzebują wsparcia, ale nie jest ono dostępne w takiej formie, w jakiej go potrzebują w miejscu ich zamieszkania oraz osobami, które na emigracji zmagają się z różnego rodzaju trudnościami i chcą skorzystać z pomocy psychologicznej w języku polskim.Po więcej informacji zadzwoń lub napisz:
dr Marcin Luty
691 059 218
terapia@marcinluty.pl

CENNIKKonsultacja psychologiczna
250 zł. / 50 min.
w sobotę 300 zł. / 50 min.

Psychoterapia indywidualna
250 zł. / 50 min.
w sobotę 300 zł. / 50 min.

Terapia pary
400 zł. / 90 min.
w sobotę 500 zł. / 90 min.

Konsultacja/ Psychoterapia online
250 zł. / 50 min.
w sobotę 300 zł. / 50 min.Po więcej informacji zadzwoń lub napisz:
dr Marcin Luty
691 059 218
terapia@marcinluty.pl
Moja strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, proszę Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.
przetwarzanie danych osobowych na ww. zasadach.